Публикации


Кабмін планує підвищити збір на подачу торговельної марки у 4 рази

Кабмін планує підвищити збір на подачу торговельної марки у 4 рази

Майже в переддень Нового року на сайті Міністерства економічного розвитку та торгівлі України було оприлюднено проект постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1756 і від 23 грудня 2004 р. № 1716”. Згідно цього документу, планується в 4 рази підвищити розміри державних зборів за реєстрацію об’єктів інтелектуальної власності.

Так, подання заявки на торговельну марку в одному класі МКТП одним заявником коштуватиме 4000 грн (наразі 1000 грн.); кожний наступний клас доведеться доплатити 4000 грн (наразі 1000 грн); продовження строку дії свідоцтва на ТМ за один клас обійдеться в 12000 грн (наразі 3000 грн); підготовка до державної реєстрації об’єкта авторського права – 255 грн для фізичних осіб та 510 грн для юридичних осіб (наразі 55,25 грн та 161,50 грн відповідно).

Вартість подання заявки: на винахід - 1600 грн (зараз 800 грн); на корисну модель - 2400 грн (зараз – 800 грн); промисловий зразок - 1600 грн (зараз 800 грн).

“Як патентний повірений я щодня спілкуюсь з представниками бізнесу, для яких реєстрація знаку для товарів та послуг - це стартовий етап запуску бізнесу. Для більшості підприємців, які планують створити власні компанії, вартість реєстрації знаку, яка в 4 рази перевищує попередні збори, є просто непід'ємною, тим паче якщо заявник веде діяльність у декількох класах.

Підвищення розміру зборів в 4 рази не підпадає під політику прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, який наразі йде назустріч бізнесу.

В Україні щорічно реєструється близько 60 000 знаків для товарів та послуг. Очевидно, що в разі збільшення розміру зборів, даний показник значно впаде. Держава від цього не виграє, бізнес тим паче - такі великі збори більшості молодих компаній просто не по гаманцю, а отже, вони залишаться без захисту”, - коментує ситуацію керуючий партнер патентно-правової фірми PRIMA VERITAS Наталія Владимирова.

Наразі проект знаходиться на етапі обговорення, і протягом місяця (орієнтовно до кінця січня) Міністерство прийматиме зауваження на вноситиме корективи. А це - час для вас встигнути зареєструвати свою торговельну марку за старими цінами.

Замовити послугу можна написавши нам на office[@]prima-veritas.ua.

Read 1304 times