Реєстрація винаходу (корисної моделі)Винахід - технічне рішення в галузі економіки, промисловості, соціального розвитку, культури, науки, техніки, оборони, володіє новизною, практичної применимостью, корисністю для господарської діяльності. Щоб бути визнаним винаходом, це рішення також повинний мати винахідницький рівень, тобто же не бути очевидним, виходячи з поточного рівня знань спеціалістів.

Згідно з українським законодавством, всі відносини пов'язані з придбанням та здійсненням прав на винаходи і корисні моделі регулюються єдиним Законом України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі», проте ці два об'єкти інтелектуальної власності мають суттєві відмінності, наприклад:

 1. Критерії патентоспроможності. Для винаходу - це новизна, промислова придатність, винахідницький рівень; для корисної моделі такий критерій як «винахідницький рівень» не обов'язковий.
 2. Патент на винахід видається за результатами кваліфікаційної експертизи (експертизи по суті), на корисну модель - після проведення формальної експертизи під відповідальність заявника;
 3. Термін отримання патенту на винахід - від 18 місяців, на корисну модель - від 6 місяців;
 4. Термін дії патенту на винахід - 20 років (з правом продовження на 5 років для лікарських засобів, засобів захисту тварин, засобів захисту рослин тощо), на корисну модель - 10 (без права продовження).

Однак, незважаючи на це, обсяг прав, що надаються власникам патентів однаковий і для винаходу, і для корисної моделі.

Реєстрація винаходу (корисної моделі) складається з наступних етапів:

  1. Патентный поиск и исследование (Проверка на новизну, изобретательский уровень и промышленную применимость. Поиск среди зарегистрированных и поданных на регистрацию изобретений (полезных моделей) и тождественных технических разработок).

Патентний пошук і дослідження (Перевірка на новизну, винахідницький рівень і промислову придатність. Пошук серед зареєстрованих і поданих на реєстрацію винаходів (корисних моделей) і тотожних технічних розробок). Якщо в результаті патентного дослідження виявиться, що заявляється технічна розробка не відповідає перерахованим критеріям, такий розробці буде відмовлено в реєстрації і наші фахівці порадять, як доопрацювати Ваш винахід (корисну модель), щоб отримати патент.

Кваліфікований патентний пошук і дослідження може виконати фахівець «Prima Veritas».

Якщо, за власним розсудом, заявник вважає свою технічну розробку нової і Патентоспроможним, під свою відповідальність, він може обмежитися повідомленням про ймовірне (можливе) прототипі винаходу (корисної моделі), або доручити фахівцям «Prima Veritas» пошук ймовірного (можливого) прототипу.

  1. Оформлення (складання) заявки на реєстрацію винаходу (корисної моделі)

На цьому етапі фахівці «Prima Veritas» оформляють заявку на підставі наданих заявником опису винаходу (корисної моделі) та ілюстрацій (креслення, схеми, картинки).

  1. Подача заявки в патентне відомство

Після узгодження всієї документації із заявником ми подаємо матеріали заявки у відомство (Український інститут інтелектуальної власності).

Після подачі заявки протягом двох місяців заявник оплачує офіційні збори і послуги «Prima Veritas».

  1. Запит на проведення експертизи по суті

Цей етап має відношення лише до заявки на винахід

На цьому етапі оплачується збір за проведення експертизи по суті: відповідно - 150 грн. для фізичної особи та 3000 грн. для юридичної особи.

  1. Діловодство в процесі реєстрації винаходу (корисної моделі) (листування з експертом, внесення змін, доповнень)
  2. Реєстрація винаходу (корисної моделі) і видача патенту

На цьому етапі оплачується збір за публікацію, відповідно - від 10 грн. для фізичної особи і від 200 грн. для юридичної особи та мито за видачу патенту - 17 грн.

 1. Підтримання чинності патенту (сплата щорічних мит).

Правовий захист винаходу (корисної моделі) придбавається після отримання патенту на винахід (корисну модель). Однак такий захист не є безстроковою. Термін дії патенту на винахід - 20 років (на корисну модель - 10 років) і він дійсний тільки при сплаті щорічних зборів за підтримання чинності патенту.

Необхідні документи для реєстрації патенту:

Ви можете замовити реєстрацію винаходу (корисної моделі) або дізнатися вартість реєстрації за допомогою контактної форми. Напишіть Ваші контактні дані і ми зв'яжемося з Вами!

Замовити зворотній дзвінок
Ваше ім'я (*)

Неверный Ввод
Ваш E-mail: (*)

Неверный Ввод
Номер телефону: (*)

Неверный Ввод
Проверка антиспам
Проверка антиспам

Неверный Ввод
Повідомлення:

Неверный Ввод