Захист прав інтелектуальної власності в судіНа жаль, часто так буває, що успішні бренди або цікаві рішення піддаються незаконному використанню з боку третіх осіб, недобросовісних конкурентів. З одного боку, можна говорити про те, що це успіх для компанії - адже ніщо так не підтверджує інтерес покупця і цінність продукту, як його копіювання конкурентом.

Право на судовий захист означає, що за певних умов особа, яка вважає своє право порушеним, може вимагати від суду винесення рішення про застосування одного з передбачених способів захисту. При цьому суд зобов'язаний винести рішення відповідного змісту.

Фахівці Prima Veritas намагаються не доводити справи своїх клієнтів до суду, вирішуючи спірні питання використання торгової марки або патенту (або об'єкта авторського права) в претензійному порядку. При цьому варто зазначити, що законодавством України не передбачено обов'язковий процес подачі претензії за використання об'єкта інтелектуальної власності перед поданням позову до суду, це означає, що якщо ваші права порушені, ви маєте право негайно звернутися до суду за захистом своїх прав.

Судовий порядок захисту прав є найбільш досконалим для встановлення істини. Тому він є основною формою захисту прав на ОІВ. У суді також визнаються недійсними охоронні документи - патенти на винаходи, корисні моделі, промислові зразки, свідоцтва на торгові марки, міжнародні реєстрації, що діють в Україні. Підставою для визнання охоронних документів недійсними може бути невідповідність об'єкта умовам надання правової охорони, у тому числі і те, що вони видані з порушенням прав третіх осіб.

Обсяг прав на об'єкт інтелектуальної власності визначено нормативно-правовими актами, зокрема, Цивільним кодексом України та відповідними законами.

Природно, що для захисту прав інтелектуальної власності, насамперед, необхідно бути власником таких прав, а також мати документальне підтвердження своїх прав (патент, свідоцтво, ліцензійний договір тощо.).

У кожному разі, кожна справа унікальна і має безліч нюансів.

Звертайтеся до команди юристів Prima Veritas за захистом своїх прав, ми із задоволенням проаналізуємо вашу справу і складемо стратегію захисту.

Замовити зворотній дзвінок
Ваше ім'я (*)

Неверный Ввод
Ваш E-mail: (*)

Неверный Ввод
Номер телефону: (*)

Неверный Ввод
Проверка антиспам
Проверка антиспам

Неверный Ввод
Повідомлення:

Неверный Ввод